PÉČE O ŠPERKY

 Každý šperk potřebuje svoji péči ač jej nosíte denně či pouze příležitostně. Zde je pár tipů, aby Vaše šperky vydržely co nejdéle jako nové:

  • Šperky nenoste při výkonu těžkých a hrubých prací (sport, fyzická práce). Při vyšší zátěži hrozí mechanické poškození šperku či kamene a jeho následné vypadnutí. Vyhněte se také prašnému prostředí.
  • Šperky sundávejte na noc (hrozí ulomení či nenávratné poškození).
  • Šperky skladujte na suchém místě, v PVC sáčku nebo ve šperkovnici.
  • Šperky s kameny, krystalem nebo perlami nenamáčejte v horké vodě. Při čištění můžete použít vlažnou mýdlovou vodu. Následně šperky dobře vysušte nebo vyleštěte jemným bavlněným hadříkem.
  • U diamantových šperků se vyhýbejte kontaktu s tvrdými a drsnými předměty. Přestože je diamant nejtvrdším nerostem může prasknout, pokud se do něj uhodí velkou silou pod určitým úhlem. Další kameny jako smaragd, kunzit, opál, peridot, tanzanit, turmalín, korál, perly, apod. jsou velmi jemné a může snadno dojít k poškrábání.
  • Šperky vyvarujte kontaktu s chemickými prostředky (chlór, vlasová kosmetika, parfémy, apod.). Především perly, korály a drahé kameny jsou velmi citlivé na styk s chemikáliemi i slanou vodou.
  • U broušených řetízků (typ had) se vyvarujte ostrého ohybu neboť hrozí přelomení, především při ukládaní řetízku. U dutých řetízků (označeno dutina) je nutno brát ohled na rychlejší opotřebení a velmi složité letování při roztržení, je proto důležité zacházet s nimi opatrně.
  • Šperky s lepenými kameny, perličkami či krystaly nesmí přijít do styku s vodou, především slanou! Může dojít k uvolnění ozdoby.
  • Jakákoli povrchová úprava (zlacení, stříbření a rhodiování) je pouze dočasná. Jde o pokovení ve velmi tenké vrstvě, která se časem vlivem běžného užívání naruší. Zde je důležité, že jde o vlastnost nikoli vadu šperku.
  • Pokud je šperk vyroben z neletovaných částí, je nutno tyto části kontrolovat, aby nedošlo ke ztrátě šperku.

I přes dodržování výše uvedených doporučení budou s postupem času na Vašich špercích patrné známky opotřebení. Proto našim zákazníků nabízíme kompletní záruční a pozáruční servis šperků i hodinek.

Opravy šperků

Provádíme kompletní servis šperků, letování, fasování kamenů, úpravy velikostí, kompletní renovaci starých šperků, leštění šperků, rhodiování šperků, apod. Při zakoupení šperků v naší prodejně provádíme servis za zvýhodněné ceny.

file1-3_small

Opravy hodinek

Jsme také trochu nadšenci do hodinek a proto u nás vyměníte baterii včetně testu vodotěsnosti na nejlepším zařízení ve Zlínském kraji Greiner Poseidon LT100. Toto zařízení měří jak podtlakem, tak také přetlakem se zárukou a tiskem protokolu o průběhu kontroly. V hodinářských opravách se také neustále zdokonalujeme takže výměna skel, strojů, čištění, mazání je pro nás dnes již samozřejmostí. 

 

file2_smallfile-4